Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

środa, 22 stycznia 2014

fuck off get free

Dopiero co nieśmiało zacząłem podsumowywać zeszłoroczne płyty, a tu po ledwie 3 tygodniach spadło mi na głowę kilka albumów wydanych już w roku bieżącym. Do tego za chwilę ruszają wiosenne trasy koncertowe. Znowu człowiek będzie się musiał głowić co warto kupić, dokąd pojechać itd.

Pod koniec 2012 roku, po 10-letniej przerwie ukazała się ostatnia płyta Godspeed You! Black Emperor. Latem roku kolejnego zawitali do Polski i zagrali jako główna gwiazda na Offie.
Przedwczoraj jedna z odnóg Godspeeda - Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra - wydała swoją nową płytę. Bardziej rockową, nie mniej transową od poprzednich. 6 numerów, 3 powyżej 10 minut, 3 poniżej, w sumie prawie 50 minut dźwięków nagranych po kilku mocnych dawkach kanadyjskiego zioła.


3 marca dziewczyny i chłopcy zagrają w Berlinie. To zdaje mi się najbliższa Polsce lokalizacja tego touru. "Trailer" albumu można obejrzeć poniżej...


Inny berliński koncert wart uwagi to Mogwai - chłopcy zagrają w Tempodromie już 6 lutego. Trasa jest promocją nowego albumu "Rave Tapes", wydanego również dwa dni temu. Japońska wersja albumu zawiera 2 dodatkowe numery. Pierwszy z nich to "Bad Magician 3"...


Mimo że Mogwai zagra w Niemczech 6 koncertów, a Silverzy 3, obydwie kapele do Polski nie dojadą. Cały czas jesteśmy koncertowym zaściankiem.

Inne ciekawe premiery stycznia, o których jak zwykle nie zdążę napisać, a warte są uwagi...
- Bill Callahan - Have Fun With God
- Childbirth - It's A Girl! - nowa kapela, proste dziewczęco punkowe granie. W sam raz na obecne mrozy :)

- Death Of Lovers - Buried Under A World Of Roses - tylko EPka, ale warta uwagi dla tych co lubią tzw. post punk.


- Killing Joke - In Dub - 3-płytowa ciekawostka.
- Marissa Nadler - July. Koncert w Berlinie 28 kwietnia, dzień później w Pradze.
- Mark Lanegan - Has God Seen My Shadow - zgrabna 2-płytowa antologia z lat 1989-2011
- Neil Young - BBC Sessions. Latem Neil zagra kilka koncertów w Niemczech i innych krajach europejskich. Kto wie, może będzie to ostatnia szansa żeby zobaczyć go na żywo.
- Pixies - EP2 - raczej dla wytrwałych fanów
- Planningtorock - All Love's Legal
- Ringo Deathstarr - Gods Dream
- The Soft Moon - Feel - na razie tylko 2-utworowy singiel. Koncert w Berlinie 11 lutego, ewentualnie czeska Praga dzień wcześniej jako support Depeszów.


Warpaint - Warpaint - baaaaardzo ładnie panie grają na swoich drogich gitarach. W lutym będą grały kilka koncertów między innymi w Niemczech i UK. W Polsce oczywiście nie.
Xiu Xiu - Angel Guts Red Classroom. Koncerty tylko za wielką wodą.

Na koniec kilka zdjęć z bloga zespołu Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra..
3 komentarze:

matuszpalka.blogspot.com pisze...

hmm, odnośnie Thee Silver Mt. Zion, to ten trailer brzmi jak Spiral Insana NWW z 1986: http://www.youtube.com/watch?v=-OQHOLFC3Wg

;)

Sevillian pisze...

No tak. Ale ten trailer, przynajmniej muzycznie, jest dość mocno mylący :)

matuszpalka.blogspot.com pisze...

Okrutnie :) Ale jakoś w takich dźwiękach mi lepiej, mimo że na końcu okryli słuchaczy brutalną sromotą ;)