Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

sobota, 17 maja 2014

Bogdan Konopka w Lublinie

Bogdan Konopka, jeden z najbardziej znanych w świecie polskich fotografów, mieszkający na stałe w Paryżu, od niedawna przebywa w Polsce. Będą co najmniej trzy okazje żeby się z nim spotkać, a także skonsultować z nim swoje portfolio.

Pierwsze spotkanie autorskie z mistrzem połączone z przeglądem portfolio odbędzie się 22 maja o godz. 18.00. w Lublinie. Adres: Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS "Chatka Żaka". Lublin, ul. Radziszewskiego 16.
Tytuł spotkania, tylko pozornie banalny to: "Rzecz o fotografii: po co robię swoje zdjęcia?"

Informacja od organizatora:

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na spotkanie autorskie i konsultacje z mistrzem fotografii Bogdanem Konopką. Otwarta formuła spotkania pozwoli młodym fotografkom i fotografom na posłuchanie tego, co na temat sytuacji fotografii w Europie powie nam doświadczony twórca aktywnie działający w obszarze fotografii artystycznej od wielu lat. Ważnym problemem podjętym przez artystę będzie powód dla którego sięgamy dziś po aparat i co tak naprawdę chcemy naszymi zdjęciami przekazać. Jakie są nasze zdjęcia? Komu dziś potrzebna jest moja fotografia? Czy język fotografii to kwestia uniwersalna, ponad czasem i zmieniającą się mentalnością? Jak odnaleźć swoją drogę pośród milionów obrazów pojawiających się w wirtualnym i realnym świecie? Czego oczekuje współczesny odbiorca (konsument?) fotografii? To pytania, które zadaje Bogdan Konopka nie tylko swoim uczniom i słuchaczom, ale również samemu sobie.

Drugim, ważnym elementem spotkania będzie możliwość konsultacji swoich fotografii. Tym którzy przyniosą zdjęcia Bogdan Konopka udzieli z pewnością kilku cennych uwag. Prosimy wybrać ważne dla siebie fotografie ograniczając się do mniej więcej 20-stu kadrów. Mile widziane wersje papierowe.

Artysta zaprezentuje kilka oryginalnych, papierowych prac z negatywu 8x10”.

Spotkanie współorganizuje i poprowadzi inny fotograf – Marcin Sudziński (Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie).

Zapraszamy!!!

(fot.: Bogdan Konopka)

Drugą okazją będzie wystawa fotografii Bogdana i jej wernisaż w Kielcach na początku czerwca. Napiszę na ten temat w oddzielnym poście.
Trzecią, jednak już całkowicie nieoficjalną, będzie możliwość spotkania z Bogdanem podczas tegorocznego Fotofestiwalu w Łodzi.

Ciekawe materiały na temat artysty znajdują się pod linkami:1 komentarz:

Wojtek Wilczyk / hiperrealizm.blogspot.com pisze...

"Chatka żaka"... wprost idealne miejsce ;))