Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

środa, 28 sierpnia 2013

gdynia i... długo długo nic

Niedawno opublikowano nowe badanie z cyklu Diagnozy Społecznej, koordynowane przez prof. Janusza Czapiewskiego. Wyniki jak co 2 lata są bardzo ciekawe. Wbrew czarnej propagandzie mediów, 80% Polaków uważa zeszły rok za udany. Zdrowie niezmiennie jest dla rodaków najważniejszą wartością, odsetek chodzących do kościoła systematycznie spada (z 56 do 42% w ciągu ostatnich 20 lat), podobny trend charakteryzuje odsetek palaczy. Dla odmiany odsetek alkoholików mamy taki sam. Plazmę ma w domu już 65% Polaków, niemal tyle samo nie uprawia żadnego sportu, 52% gospodarstw domowych nie kupiło w ciągu roku ani jednej książki itd. Całą prezentację można ściągnąć ze strony www.diagnoza.pl.

2 lata temu wrzuciłem na bloga wycinek z gazety opisujący część badania dotyczącą najlepszych miast do życia w Polsce. Bardzo miło jest zobaczyć, że Gdynia ponownie pobiła na głowę resztę Polski.

Procent bardzo zadowolonych z miejsca zamieszkania.

Gdynia to najdłuższa ilość ścieżek rowerowych, jeden z najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie, Centrum i coroczne Targi Designu, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Nagroda Literacka Gdynia. W Gdyni powstaje sporo nowoczesnych inwestycji jak Park Naukowo-Technologiczny czy Infobox w samym centrum, który okazał się być ulubionym miejscem wypoczynku festiwalowiczów ostatniego Openera. Prezydent miasta wybierany jest 90%-ową ilością głosów, do tego Gdynia ma swój park krajobrazowy, no i oczywiście morze. Czy można się dziwić tym wynikom?

Brak komentarzy: