Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

poniedziałek, 2 września 2013

białystok interphoto


Dzisiaj rozpoczął się Białystok Interphoto - nowy festiwal fotograficzny w naszym kraju. Jego dyrektorem artystycznym jest Grzegorz Jarmocewicz, co pozwala wierzyć że będzie to jedno z najciekawszych fotograficznych wydarzeń w Polsce. Zobaczymy co się zdarzy w roku 2015 - w założeniu festiwal ma się odbywać co 2 lata i ma być wydarzeniem międzynarodowym - natomiast w roku bieżącym poprzeczka została zawieszona na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy spojrzeć na nazwiska autorów zdjęć - Marian Szmidt, Stanisław Woś, Marek Szyryk, Grzegorz Przyborek, Tomek Michałowski, Andrzej Różycki, Michał Jeliński, grupa Sputnik i inni. Swoje wystawy będą miały szkoły takie jak PWSFTViT z Łodzi czy ITF z Opavy. Będzie też kilka projektów z zagranicy.

Jest mi również bardzo miło poinformować, że jedną z pokazywanych wystaw będzie "Z jednej i drugiej strony", której kuratorem jest Sławek Tobis, a której jestem jednym z autorów. Jest to projekt prowadzony przez Sławka od kilku lat na terenach zachodniej Polski, które przed II wojną światową należały do Niemiec. Brałem udział w tym projekcie w zeszłym roku, wykonując portrety osób przesiedlonych na te tereny ze wschodu. Pisałem o tym przy okazji zeszłorocznej wystawy w Galerii Szyperskiej.
Wernisaż odbędzie się jutro, tj. 3 września o godz. 17.00. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury, przy ul. Kilińskiego 8. Zdjęcia będzie można oglądać do 3 października.

Zapraszam gorąco do Białegostoku. Z pewnością warto. Lista wystaw z datami, miejscami i opisami, a także spis wydarzeń towarzyszących (m.in. warsztaty i spotkania) znajduje się na stronie festiwalu.

Brak komentarzy: