Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

niedziela, 16 maja 2010

noc muzeów


Wczoraj miała miejsce w Polsce tzw. Noc Muzeów. Wszystkie muzea zostały otwarte na całą noc i można było je zwiedzać za zupełną darmochę. Nastawiłem się luźno na to wydarzenie, gdyż w pamięci miałem tą samą noc sprzed roku, gdzie z racji mega tłumów nie dało się nigdzie wejść. Znajomi zainspirowali mnie tym razem żeby pójść do Muzeum Etnograficznego. Tłumy mnie przywitały i owszem, aczkolwiek nie aż tak wielkie jak do różnego rodzaju galerii, do których najchętniej bym się wybrał.

Ekspozycje kultur świata przeszedłem sprawnie i szybko, historię polską trochę wolniej, aż w końcu trafiłem na wystawę czasową - z nie tak dawnych czasów komunistycznych. Różnego rodzaju "eksponaty", które sam jeszcze pamiętam oglądało się z pewnego rodzaju słodko-gorzką nostalgią.

Na najwyższym piętrze odbyło się za to coś z zupełnie innej bajki - interaktywna "wystawa" na temat snu. Każdy komu coś się śni mógł to uzewnętrznić na papierze i zawiesić wszem i wobec. Muszę przyznać że lekko się zdołowałem stwierdzając, że moje sny są jeszcze bardziej szare niż moje fotografie.
1 komentarz:

wu pisze...

szare sny?szusujesz w nich po szarym szniegu czy szarym szalem osuszasz szyje szcygłom?tak czy sziak muszą być mocne :P