Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

sobota, 6 listopada 2010

transfotografia 2010

W Gdańsku trwa kolejna edycja festiwalu "Transfotografia". W tym roku temat przewodni brzmi "Druga Natura". Festiwal składa się z ośmiu wystaw, z których trzy zostały zrealizowane na Islandii. Dzisiaj poszliśmy je obejrzeć.

Wystawa w gdańskiej Łaźni jest autorstwa Laurenta Mayeux i została wykonana Holgą, czyli w stylu modnej od jakiegoś czasu łomografii.


Projekt "In Iceland with Holga" ma swoje korzenie w fotografii mody co widać od razu - na większości zdjęć widać modelkę w surowym islandzkim klimacie.

W galerii Pionova pokazane są pozostałe dwie "islandzkie" wystawy - "Imported landscape" Pétura Thomsena - ekspozycja o przesłaniu ekologicznym, ukazująca niszczenie unikalnej przyrody w celu budowy elektrowni, oraz "Iceland with me" Serge'a Deleu - seria czarno-białych zdjęć krajobrazowych.Wszystkie trzy wystawy, muszę stwierdzić, nie wzbudziły we mnie większych emocji.

Emocji za to na pewno dostarczył (z tym że nie mi osobiście) zorganizowany dzisiaj dodatkowo, w tej samej galerii, przegląd portfolio. Zdjęcia chętnych oceniali Leszek Pękalski, Michał Szlaga, Paweł Olearka oraz Waldek Śliwczyński. Chętnych, trzeba przyznać, było sporo.

Brak komentarzy: