Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

piątek, 26 marca 2010

ciech

W latach 70-tych zaczęto stawiać w Wawie nowy biurowiec, należący do "Ciechu". Zaprojektowany przez czeskich architektów miał dość niestandardowy kształt. Piramida to być może w miarę standardowy pomysł, jednak odwrócona piramida już mniej. Na dodatek żeby było ciekawiej budynek budowano od góry do dołu. Jak na czasy komunistyczne było to nie lada wyzwanie, dlatego też budynek budowano kilkanaście lat. W końcu zaczął funkcjonować jakoś w latach 80-tych by po ok. 10 latach "umrzeć". Wnętrza okazały się niefunkcjonalne, koszty utrzymania zbyt wysokie itp. Suma sumarum po kolejnych 10 latach niebytu niedawno zapadła dezycja by go zburzyć.
Wybraliśmy się więc dzisiaj by trochę po nim pochodzić, korzystając z oficjalnego otwarcia go na 10 dni, tuż przed zakończeniem mało ciekawego żywota.
Klimaty wieją industrialną komuną na maxa, niestety pochodzić za dużo nie można, gdyż dla "zwiedzających" otwarto tylko parter. Po słowie z ochroniarzem dostrzegłem jednak światełko w tunelu w temacie zwiedzenia i zrobienia zdjęć też na piętrach. Ale o tym, jak się uda, później.
3 komentarze:

patos pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Sevillian pisze...

barbarzyński kapitalizm. pod tym względem socjalizm miał "plusa", to fakt.

argasinsky pisze...

-This realism, as trivial as may have seemed to Caravaggio's critics, is actually derived-tak powiedzieliby Marcin Maciejowski and I. Marcina wystawa natenczas w krakowskim narodowym.
Ciechoffy budynek fspanialito, jest bardzo blisko Valkeoffego Domq. Pierwszy raz jego przestrzenje obaczyłam 19 miesięcy temu i pamiętam do tej pory Pana Recepcję bez Mowy. Tak, jak Słynne Pismo we Wtorek.
Rekomendo do eksplo Aeroklubu na Bemowie. Giganto malachitoffa łąka pomiędzy bloksami, sama f sobie surrealistyczna. Fszystko tam jest piękne: hangary, samoloty, oniro climat.
Albo dach wysublimowanego Ronda1- tam też oglądanje teleskopowo gold stars velkiej planety.
Tyle tym razem, fcionz przekonać się nie mogę do tej formy kontaktu z Wami. Pozostanę f tradycji i kontynuujmy jak dotąd, blisko and organoleptycznie and namacalnie.
scisco