Etykiety

foto (369) music (101) osobiste (284)

piątek, 1 stycznia 2010

typowo sylwestrowo

Jak przystało na ludzi którzy swoje obsesje mają a zbiorowych unikają, sylwestra i nowy rok spędziliśmy w sposób "nudny", to jest ponownie na robieniu zdjęć - głównie w lesie, czytaniu gazet, oglądaniu zaległych filmów i... spaniu. Światło rozpieszcza, śnieg nie chce do końca stopnieć. Mógłbym w sumie napisać to co napisałem dwa dni temu - świat oddaje z siebie na wieczne nieoddanie sporo fotograficznych momentów. W takie dni szkoda mi zawsze dwóch rzeczy - tego że w końcu zachodzi słońce zabierając ze sobą owe światło, oraz że mózg ma swoją ograniczoną pojemność i w końcu przestaje dawać radę odbierać obrazy.


(foto nr 2: Majka)

W nowym numerze Tygodnika Powszechnego ukazał się ciekawy artykuł Wojciecha Nowickiego nt nowego wydania "O fotografii" Susan Sontag. Nowe wydanie oznacza poprawione tłumaczenie ("dogłębne przeredagowanie"), dzięki czemu książka, za autorem artykułu, "przemówiła świetną polszczyzną, rozbłysła nowym światłem i teraz oddaje temperament eseistyczny Susan Sontag". Poza tym artykuł jest w zasadzie skróconą analizą różnic w pojmowaniu fotografii, które reprezentowali Sontag i Barthes (które wyłożył w swoim również kultowym "Świetle Obrazu").


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

dzięki za info o wydaniu Sontag. też w tym roku podjęliśmy decyzję o spędzeniu Sylwestra w domu, wedle własnych reguł. i nie żałujemy! wszelkiego dobra w 2010. kajetan_chrumps

Anne Swärd pisze...

Brilliant. Very sensitive.